Zabydlely se vosy ve vašem zahradním domku? Vypuďte je snadno a rychle

Máte vosy v zahradním domku? Takto je eliminujete. Chcete odpočívat na své zahradě, ale v zahradním domku se usídlily vosy? Pokud ano, přijdou vám vhod rady, jak je eliminovat.

Vosy v domku
Hubení vos

Je léto a práce na zahradě jsou v plném proudu. A samozřejmě nejen práce, ale i odpočinek a relax. Jenže jak si člověk může zahradu pořádně užít, když ho pořád otravuje dotěrný hmyz? Nejde jen o to, že je to nepříjemné, ale například vosí bodnutí může být pro mnoho lidí opravdu nebezpečné. A pro ostatní může znamenat minimálně nepříjemný otok a svědění.

Vosy se velice rády a často zabydlují pod střechou zahradních domků nebo chatek. Mají tam klid, hnízdo je chráněno před vlivy počasí a mají i snadný přístup ven. Jenže pokud vás vosy obtěžují, je hubení vos nezbytné. Nechcete přeci riskovat žihadla a rádi byste si užili na zahradě klid a pohodu.

 

 

Jak vosy vypudit

Pokud se vosy umístily v zahradním domku, respektive pod jeho střechou, je to vlastně docela jednoduché. Hubení vos v  zahradním domku má tu výhodu, že se k hnízdu snadno dostanete a účinný deratizační sprej můžete aplikovat z blízkosti. Tím
pádem bude zásah přesný a dost pravděpodobně i účinný.

Musíte především učinit zásadní rozhodnutí, zda vosy zlikvidujete sami, nebo si povoláte odborníka. Záleží samozřejmě na vás a na vašich schopnostech a zkušenostech. Deratizace vos Praha je rozhodně velmi dostupná a není problém se domluvit na rychlé a bezpečné likvidaci vosího hnízda. Rozhodnete-li se ale zahubit vosy sami, pak se držte těchto bezpečnostních pokynů:

  • Používejte ochranné pomůcky. A to nejen před nebezpečím žihadel, ale také buďte opatrní při aplikaci spreje, aby se nedostal do očí, na kůži nebo abyste jej nevdechli. Počkejte na večer, kdy je většina vos zpět v hnízdě.
  • Mějte záložní plán pro případ, že se něco pokazí.
Vosí hnízdo
Hubení vos

Pryč s hnízdem

Základem je zlikvidovat hnízdo. Jakmile se nebudou mít vosy kam vracet, odletí pryč a už je na vaší zahradě neuvidíte. Deratizace vos je v tomto případě většinou snadná. Najděte místo, kde je hnízdo umístěno a v ochranném obleku si přibližte tak blízko, jak jen to je možné. Aplikujte sprej či pěnu přímo na hnízdo a pokryjte jej co možná nejvíce. Poté se vzdalte a nechte prostředek působit. Jakmile z něj již nevylétává žádný hmyz, hnízdo jednoduše odřízněte a spalte.

Pokud máte respekt, nebo vám chybí zkušenosti, netrapte se zbytečně vlastními pokusy, které nemusí dopadnout dobře, a obraťte se na odborníka. Hubení vos Praha je služba, kterou si můžete snadno objednat a vyjde vás na pár stovek nebo tisíc korun. Rozhodně ne nic, co byste si nemohli dovolit. A za pohodlí, klid a bezpečí to rozhodně stojí. Není to úplně zřídkavé, že se do hubení hmyzu pustí někdo neodborně a s minimem přípravy a zkušeností. Takový člověk pak může snadno skončit v nemocnici nebo si alespoň odnést poměrně traumatizující zkušenost. Tak buďte moudří a prozíraví a nebojte se požádat o pomoc a asistenci.