I v bytovém domě se mohou usídlit sršni. Ale trpět je tam nemusíte

Nejenom v domě. I v bytě mohou být sršni. Jak na ně?

Máte byt a trápí vás výskyt sršňů? Důvodem může být hnízdo. Kde se obvykle nachází a jaké jsou doporučené metody likvidace?

Pokud žijete ve městě v bytovém domě, možná máte pocit, že se vás problematika sršních hnízd a jejich likvidace vůbec nijak netýká. Půdu nemáte, okna jsou pevně utěsněná a plastová, pod omítku se nedostanou. Jenže není to tak jednoznačné, jak by se mohlo zdát. Zvlášť pokud má váš dům malý přízemí přístavek, mohou se sršni týkat i vás.

Sršně jsou hmyz, který na první pohled působí velice děsivě. Je velký, hlasitě bzučí a rozhodně nevypadá přátelsky. Můžeme vás ale uklidnit, že sršní bodnutí je oproti tomu vosímu vlastně poměrně výhrou. Jejich jed totiž není tolik jedovatý a toxický pro lidský organismus. Přesto může být hubení sršňů docela oříšek. Zvládnete to sami nebo potřebujete odbornou pomoc?

Sršní hnízdo
Sršní hnízdo

Proti sršním v bytovém domě

Základem je především odhalit, kde se sršni skrývají. Přízemní přístavek je ideálním místem, je to blízko u země a sršni na toto místo snadno natrefí. Máte-li podezření, že se hnízdo nachází právě tam, pečlivě celý přístavek prozkoumejte a najděte, kde se hnízdo nachází. Přitom rovnou zjistěte velikost, umístění i dostupnost hnízda. Pro vyhubení sršního hnízda jsou tyto informace klíčové. Pomohou vám i odborníkům odvést práci rychle a účinně.

Je na vás, zda zvolíte vlastní postup, nebo dáte přednost profesionálům. Hubení sršňů Praha nabízí řada firem, můžete vybírat z nabídky služeb různého rozsahu a ceny. Pravdou je, že tímto krokem si zajistíte spolehlivou likvidaci na jeden pokud. Alespoň tedy ve většině případů.

Můžete postupovat i sami, v takovém případě ale nepodceňte svou bezpečnost:

  • Pořiďte si ochranný oblek i masku.
  • Zásobte se vhodnými produkty, které jsou speciálně určeny na sršně.
  • Mějte záložní plán a postupujte v souladu s bezpečnostními předpisy celého bytového domu.
Profesionální hubení sršňů
Profesionální hubení sršňů

Sbohem nepříjemným sousedům

Na sršně nejvíce platí pěnové či sprejové přípravky. Koupíte je v hobby marketech nebo specializovaných obchodech. Deratizace sršňů tedy probíhá ve dvou krocích. Nejprve zneškodníte celé hnízdo pomocí spreje nebo pěny a poté je nutné již vymřelé hnízdo odstranit z přístavku. Postříkat celé hnízdo sprejem se vám může podařit jen tehdy, pokud se nebojíte a hnízdo je dobře přístupné. K úspěchu celé akce je nutné se skutečně nebát k hnízdu přiblížit a zasáhnout jej komplexně, aby sršni nejen nemohli uniknout, ale deratizační sprej je skutečně zlikvidoval. Pokud si na to netroufáte, je lepší svěřit se do rukou odborníků. Deratizace sršňů Praha není tak nákladná, jak by se mohlo zdát, a navíc, pokud se na ni složí celý bytový dům, půjde doslova o pár korun. Za váš klid a pocit bezpečí to rozhodně stojí.

Některé druhy sršní jsou navíc tak odolné, že na ně žádné běžně dostupné prostředky neplatí. Proto budete muset stejně ve výsledku kontaktovat profesionály, kteří mohou pracovat se silnějšími prostředky, které sršně skutečně zahubí a navždy vypudí z vašeho domu.

I v bytovém domě se mohou usídlit sršni. Ale trpět je tam nemusíte
2.3 (46.15%) 26 votes