5.8.2020
Štěnice na dovolené (Foto: wikimedia a A.L. Szalanski)

Štěnice se vyskytují i v naklizených bytech čistotných rodin. Dostanou se k nim od sousedů nebo si je přivezou z dovolené. Pokud se i vy chystáte o prázdninách do hotelu či penzionu, přečtěte si naše rady. Můžete se tak vyhnout přivezení nechtěného suvenýru z cest v podobě krevsajícího hmyzu.

Jak si nepřivézt štěnice z dovolené

Štěnice se oproti zažitým představám nevyskytují jen v neuklizených bytech plných špíny. Často se s nimi setkáte i v luxusně vypadajících domovech. Mnoho lidí si je domů přiveze spolu s bazarovým nábytkem nebo v zavazadle po dovolené – v hezkém bytě se pak namnoží a jeho obyvatelé pak musí řešit nepříjemný problém s deratizací štěnic (správněji dezinsekcí štěnic).

 

Vyhněte se podobné zkušenosti s našimi radami:

 

1. Ubytování si předem prověřte

Jméno hotelu či penzionu si před cestou prověřte v internetových recenzích (např. recenze.cz a booking.com). Klienti si podobný případ nenechají pro sebe. Neorientujte se jen podle klasického ohodnocení podle hvězdiček – štěnice se mohou vyskytnout i v těch nejlepších hotelech. Hmyz je to velmi odolný a snadno se množí, pečlivý úklid jej nevyhubí.

 

2. Při příjezdu mějte oči na šťopkách

Až se půjdete ubytovat, prohlédněte si v pokoji zejména tmavé kouty, lišty u podlahy, spodní stranu matrací a rošt postele. Posviťte si baterkou nebo telefonem. V těchto místech najdete štěnice nejčastěji. Pokud zde uvidíte jejich trus, vajíčka či jiné pobytové znaky (najdete zde), informujte recepci.

 

Štěnice v posteli (foto:ZZGROUP.CZ)

 

3. Preventivní tipy

I když se bude zdát vše v nejlepším pořádku, vyplatí se nezanedbat ani preventivní tipy.

  • Své zavazadlo s oblečením byste neměli ukládat pod postel, ve které se štěnicím líbí nejvíce. Kufr je lépe položit na stůl či skříň.
  • Neberte s sebou do hotelu vlastní polštář nebo přikrývky. Hmyz se do nich snadno schová a vy si jej převezete až do vlastní postele. Pokud dovolenou bez svého polštářku nevydržíte, zabalte jej po pobytu neprodyšně do dvojitého igelitu a doma vyperte ideálně na 90 °C.
  • Suvenýry v podobě textilií, oblečení z tržiště či koberců si raději odpusťte. Pokud jste našli poklad, kterého se nedokážete vzdát, zabalte jej do dvojitého igelitu a doma vyperte na co nejvyšší stupeň. V případě koberců a nábytku pak doporučujeme bezprostřední preventivní nanesení hubicího přípravku odbornou firmou.
  • Po návratu z dovolené obsah zavazadla vybalujte venku či uprostřed velkého pokoje. Určitě byste neměli oblečení vybalovat v ložnici nebo v blízkosti skříně s oblečením. Veškeré dovolenkové oblečení pak vyperte, vyluxované zavazadlo (sáček zlikvidujte) můžete nechat na balkoně či mimo obytné místnosti.

 

Přesto jste si přivezli štěnice?

Pokud se i přesto doma potýkáte s náporem štěnic, ozvěte se nám. Naši deratizační odborníci přijedou k vám domů diskrétně do 24 hodin a provedou zásah profesionálními přípravky. Na vyhubení štěnic poskytujeme záruku.

 

Více informací k odbornému hubení štěnic naleznete také na tomto odkazu, nebo nám zavolejte a poradíme Vám.

 

ZZgroup poskytuje komplexní ochranu před škůdci, monitoring výskytu škůdců, služby deratizace, dezinfekce, dezinsekce, hubení vos a vosích hnízd a ochranu budov proti ptactvu. Dále vyklízení půdních a sklepních prostor včetně dezodorizace a úklidových služeb.Pomůžeme vám s vyhubením jakéhokoliv škůdce jako jsou myši, potkani, krysy, štěnice, švábi, mravenci, blechy, vosy, sršně, octomilky, moly a další.