Sršni jako nezvaní sousedé. Ve vašem domě nebo vzduchotechnice nemají co dělat

Sršni ve vzduchotechnice? Problém, který má řešení. Ve vašem domě nebo vzduchotechnice nemají co dělat.

Kde všude se mohou objevit sršni? Třeba ve vzduchotechnice. Jak si s nimi co nejrychleji a nejefektivněji poradit? Pomůžeme vám.

Nikdo nemá rád hmyz, ale je ještě velký rozdíl mezi neškodným komárem, který vám občas v noci zabzučí u ucha, a mezi velkou sršní, která se rovnou s celým hnízdem zabydlela u vás doma. Je jasné, že to ignorovat nemůžete. Sršni sice nejsou život ohrožující a málo lidí také ví, že jejich jed je ve skutečnosti mnohem slabší než jed vosy nebo včely. Přesto je na místě mít se před nimi na pozoru, a to zvlášť tehdy, je-li ve vašem okolí alergik.

Občas se stane, že se sršním zalíbí i přímo u vás doma, často třeba přímo ve vzduchotechnice. Mají odtud totiž dobrý přístup ven a hnízdo je stále chráněno před nepříznivými vlivy počasí. Hubení sršňů v rodinném domě tedy nemusí být úplně hračka. Pro nezkušeného člověka to dokonce může být zkušenost, kterou už nikdy nebude chtít opakovat. Sršně totiž nejsou samy
od sebe agresivní, ale když dojde na obranu jejich hnízda, rozhodně nebudou žihadly šetřit.

Sršni ve vzduchotechnice
Hubení sršňů ve vzduchotechnice

Bezpečně a rychle

Proto je možná lepší zvolit k likvidaci tohoto hmyzu odborníky. Deratizace sršňů s jejich pomocí bude o mnoho rychlejší, pohodlnější a bezpečnější. Nemá asi úplně smysl hrát si na hrdiny a zkoušet vyhnat sršně z vzduchotechniky na vlastní pěst.

Hnízdo uvnitř vzduchotechniky většinou odhalíte snadno. Pokud se ve vašem domě v poslední době častěji vyskytují sršni, možná je namístě nakouknout zvenku domu do ventilace a možná se vaše podezření rychle potvrdí. Hnízdo bude vždy blízko vchodu ven, aby mohl hmyz snadno vylétat, což je samozřejmě výhodné i pro jeho snadné odstranění. K hubení sršňů si povolejte odborníky, abyste měli zaručenou maximální bezpečnost a úspěšnost celé akce. Vyjde vás to na rozumné peníze a budete mít klid.

 

 

Jak postupovat

Zbavit se sršní ve vzduchotechnice může být složité i relativně snadné. Záleží na mnoha faktorech:

  • Jak je hnízdo velké?
  • Kde je přesně umístěno?
  • Je ke vzduchotechnice dobrý přístup?
Sršni ve vzduchotechnice
Hubení sršňů ve vzduchotechnice

Kromě toho je nutné zvolit také kvalitní deratizační prostředek na bázi spreje nebo pěny. Ty bývají nejúčinnější. Před samotnou aplikací přípravku je nutné se ujistit, že druhý východ vzduchotechniky, který ústí do vašeho domu je pečlivě utěsněn. Sršně budou samozřejmě chtít smrtícímu spreji uniknout, takže jim nesmíte dát šanci.

Firem, které vám tuto službu poskytnou je mnoho. Hubení sršňů Praha zajišťuje řada jednotlivců i společností, které jsou na tuto činnost speciálně vybavení a proškolení. Nemá cenu riskovat vlastní neodbornou manipulaci.

Odborníkům však nejlépe pomůžete tak, že poskytnete přesný plán vzduchotechniky, kterým jim pomůže správně postupovat. Deratizace sršňů Praha vás přijde na několik stovek až tisíce v závislosti na velikosti hnízda a obtížnosti celé akce. Je to však daleko lepší než riskovat vlastní zdraví nebo zdraví vašich blízkých. Jedno štípnutí vám nic neudělá, ale když jich bude několik stovek, může to už znamenat vážné zdravotní problémy.