14.12.2020

Objevili jste doma štěnice? Není se za co stydět, napadají i čisté domácnosti. Objednejte si co nejdříve zásah od odborníků a zbavíte se jich rychle a účinně. Likvidaci štěnic předchází příprava i součinnost obyvatelů bytu.

(foto:ZZGroup.cz)

Štěnice způsobují svědivé kousance a zamoří celý byt

Malé ploštice s velikostí těla od 0,3 do 0,8 mm vylézají hlavně v noci a pijí krev na spících lidech. Způsobují svědivé pupínky, které se podobají těm od komářího bodnutí. Na rozdíl od nich se však vyskytují v hloučcích jednotlivých kousnutí, protože štěnice při hodování popolézají. Dalším znakem štěnic je černý trus, svlečky, vajíčka a nakonec i samotní jedinci ve skrytých a tmavých místech hlavně v ložnici – pod matrací, v roštu postele, v rozích nábytku, pod lištami a tapetami, v prádle. Jestliže jste doma objevili štěnice, okamžitě si sjednejte zásah u odborné firmy.

(foto:ZZGroup.cz)

TIP: Deratizaci štěnic (správně dezinsekci) s garancí úspěšného vyhubení provádíme do 24 hodin. Objednejte se na telefonním čísle nebo e-mailu.

 

Jak probíhá vyhubení štěnic

Než odborníci přijedou štěnice zlikvidovat, nepoužívejte postřiky z drogerie. Způsobili byste jen rozprchnutí kolonie do většího prostoru. Dále nehýbejte s nábytkem, ale stáhněte lůžkoviny a posbírejte veškeré textilie z místnosti (vložte je do igelitových pytlů). Vyperte vše minimálně na 60 °C a pytle vyhoďte. Co nelze vyprat, uložte na týden do mrazáku na nejvyšší stupeň výkonu. Vyluxujte celou místnost a všechen nábytek, vysátý obsah z vysavače zavažte do sáčku a součástky luxu propláchněte horkou vodou.

 

Zásah urychlíte, pokud předem vyklidíte úložné prostory pod postelí a vnitřek nábytku v zamořené místnosti. Zapněte topení na maximální stupeň a i následující dny zde topte – v teple se líhnou štěnice rychleji.

(foto:ZZGroup.cz)

Po dezinsekčním zásahu profesionálů v místnosti nevytírejte ani přehnaně neuklízejte. Prostor normálně využívejte (v ložnici spěte), aby štěnice vylézaly z úkrytu za potravou a cestou se dostaly do styku s hubicím přípravkem. Přibližně po dvou týdnech je nutné zásah zopakovat. Hubicí postřik totiž zabíjí jen dospělé štěnice, je potřeba počkat na dosažení dospělosti všech přítomných stádií (vajíčka, nymfy). Pokud neproběhne druhé a někdy i třetí kolo vyhubení štěnic, budou se stále objevovat a nikdy se jich nezbavíte.

Video ze zásahu proti štěnicím

 

 

Sledujte náš Facebook pro více informací ze světa DDD služeb.

ZZgroup poskytuje komplexní ochranu před škůdci, monitoring výskytu škůdců, služby deratizace, dezinfekce, dezinsekce, hubení vos a vosích hnízd a ochranu budov proti ptactvu. Dále vyklízení půdních a sklepních prostor včetně dezodorizace a úklidových služeb.Pomůžeme vám s vyhubením jakéhokoliv škůdce jako jsou myši, potkani, krysy, štěnice, švábi, mravenci, blechy, vosy, sršně, octomilky, moly a další.