31.7.2020
Vosí hnízdo (Foto: Abimael Ahumada, Unsplash)

Vosy jsou nejen obtěžující hmyz, umí také způsobit vážné zdravotní komplikace nebo dokonce smrt. V některých případech vám pomohou hasiči, v jiných situacích si budete muset zavolat odbornou deratizační firmu. Kdy tedy volat hasiče, aby opravdu přijeli?

Žlutočerné bzučící nebezpečí

Vosy svou nebezpečnost dávají najevo i agresivním žlutočerným zbarvením svého těla. Často se vyskytují v blízkosti stolů s prostřeným jídlem a sladkými nápoji či u svého hnízda. To si staví hlavně v tmavých a těsných prostorech – mezi trámovím na půdě nebo v kůlně, v dutých prostorách stěn, na balkonech, pod parapety či zavěšené na stromě. Nezřídka vosy poničí i fasádu a izolaci, jejich pobyt u vás vám tak může způsobit nemalé finanční škody.

 

Vosí bodnutí může ohrozit na životě

Vosí bodnutí mohou být velmi nebezpečná pro děti a citlivé osoby s alergií. Jed u nich může vyvolat anafylaktický šok, který může vést až ke smrti. Stejně nebezpečné je pobodání větším množstvím jedinců do oblasti hlavy a krku, otok může drasticky znesnadnit dýchání. V takovém případě na nic nečekejte a ihned volejte záchrannou službu.

 

Kdy na vosy zavolat hasičský sbor a kdy dezinsekční firmu?

Pokud na svém pozemku objevíte vosy, včely nebo sršně, které pro vás představují bezprostřední nebezpečí (je zde přítomen alergik nebo tu hrozí vážné komplikace z důvodu množství jedinců), měli byste hasiče zavolat.

 

Ve všech ostatních případech, kdy není ohrožen život osob nebo se hnízdo či roj nenachází na veřejném prostranství, však nejspíše nepřijedou a doporučí vám se obrátit na firmu zabývající se likvidací vos a dalších škůdců.

Hubení vos a sršní provedeme již dnes.

 

Nevolejte hasičům zbytečně a obraťte se rovnou na odborníky

Ve většině případů se vyplatí obrátit se rovnou na odborníky. Společnost ZZgroup.cz provádí hubení vos se zárukou likvidacepřijedeme k vám do 24 hodin a zlikvidujeme vosy i jejich hnízda. Pro dezinsekci vos využíváme velmi efektivní přípravky, které účinkují rychle a do hodiny bude vaše nemovitost opět bez obtížného hmyzu. Zavolejte nám a zbavte se strachu i možných zdravotních rizik.

 

Více informací k hubení vos, sršní a jejich hnízd naleznete také ZDE

Na hubení vos a sršní zavolejte odborníky.

ZZgroup poskytuje komplexní ochranu před škůdci, monitoring výskytu škůdců, služby deratizace, dezinfekce, dezinsekce, hubení vos a vosích hnízd a ochranu budov proti ptactvu. Dále vyklízení půdních a sklepních prostor včetně dezodorizace a úklidových služeb.Pomůžeme vám s vyhubením jakéhokoliv škůdce jako jsou myši, potkani, krysy, štěnice, švábi, mravenci, blechy, vosy, sršně, octomilky, moly a další.