12.10.2020

Kdo v takovém případě platí zásah odbornou firmou?

Foto: klickblick, Pixabay

Pokud máte nějaký rekreační objekt, nejspíš jste se již s hlodavci setkali. Nejhorším uvítáním bývá první návštěva po zimě – myši si za naší nepřítomnosti pochutnali na uskladněných potravinách, udělali si hnízdo z prádla a myší trus možná najdete i pod skříněmi. Jak se takovým apokalypsám vyhnout?

Společnost člověka myši vyhledávají

Myši domácí využívají společnosti člověka. V jeho blízkosti se totiž vždy najdou kousky jídla, teplo a ideální prostředí pro stavbu hnízda a spokojený život celých myších rodin. Drobné a chlupaté spolubydlící s velkýma ušima a korálkovýma očima nejčastěji potkáte v kuchyni nebo ve skříních. Pobytovou stopou hlodavců je jejich trus vypadající jako kmín, nahlodané vybavení a jídlo a pak i charakteristický zápach myšiny.

 

Kromě poničení domácnosti mohou myši přenášet i nepříjemné nemoci. Proto byste se měli vyvarovat dotýkání trusu, kontaminovaných potravin a mrtvých těl v pastích.

 

Ochrana objektu proti myším přes zimu

Jak zabezpečit chatu nebo chalupu proti myším, když na delší čas odjíždíte? Přinášíme základní rady:

  • Ucpěte všechny škvíry, pukliny a díry, kterými by se mohla myš do domu dostat. Pamatujte i na ty opravdu malé – myška se dokáže protáhnout dírou o průměru 0,6 cm (tedy velikost odpovídající délce zrnka rýže). Použijte beton, sádru nebo montážní pěnu. Myši se však dokážou prokousat všemi těmito materiály, místa tak musíte pravidelně kontrolovat.
  • Utěsněte okna a dveře izolací a do odtokových trubek použijte mřížky a sítka.
  • Všechny potraviny ukliďte do nepropustných dóz a boxů. Nenechávejte zbytky jídla v kuchyni nebo v blízkosti domu.
  • Zamezte myším přístup k ložnímu prádlu, oblečení a papírům. Z akového materiálu si totiž rády staví hnízdo, ve kterém se množí. Rozcupované polštáře, peřiny a oblečení se tak staly skutečnou noční můrou nejednoho chalupáře.
  • Nastražte pasti – buď ty klasické s mechanickým systémem usmrcení, nebo chemické s použitím jedovatých nástrah proti hlodavcům. Pokud zvolíte mechanické pasti, vyberte vhodnou návnadu. Dobře funguje kousek oříškové čokolády, ořechy, salám nebo psí granule, účinnost klasických pastiček se však odhaduje na cca 10 %. Chemické nástrahy jsou mnohem účinnější – ty se naopak umisťují do staniček, které myši poskytnou soukromí k hodování na jedu. Pasti umístěte na vhodná místa pod nábytek, ke stěnám a do rohů.

 

TIP: Nechcete sami pokládat nástrahy, zbavovat se myších těl, a přesto chcete ochránit svou domácnost? Zavolejte profesionálům, kteří se na deratizaci hlodavců zaměřují. Přijedeme do 24 hodin neoznačeným autem a zbavíme vás škůdců rychle a účinně.

  • Elektronické plašiče proti hlodavcům dlouhodobě spíše nefungují. Na jejich zvuk si myši brzy zvyknou, a tak může být nákup takového zařízení jen vyhozenými penězi. Navíc je jejich zvuk slyšet jen na omezeném prostoru a může rušit i ostatní zvířata v dosahu.

 

Maximální ochranu zařídí jen profesionálové

Nejúčinnějším řešením jsou profesionální chemické návnady se zpožděným účinkem na vhodných místech, ve správném množství a dodržování preventivních opatření (výše). Stačí si domluvit zásah odbornou firmou při zazimování objektu a poté při první návštěvě po zimě. Budete tak mít jistotu maximální ochrany vaší chaty či chalupy i zdraví celé rodiny.

 

Jak probíhá deratizace naší firmou si můžete přečíst zde.

 

Pondělí - Neděle

ZZgroup poskytuje komplexní ochranu před škůdci, monitoring výskytu škůdců, služby deratizace, dezinfekce, dezinsekce, hubení vos a vosích hnízd a ochranu budov proti ptactvu. Dále vyklízení půdních a sklepních prostor včetně dezodorizace a úklidových služeb.Pomůžeme vám s vyhubením jakéhokoliv škůdce jako jsou myši, potkani, krysy, štěnice, švábi, mravenci, blechy, vosy, sršně, octomilky, moly a další.