19.6.2020

Pokud máte obavu z šíření infekční nemoci (COVID-19, chřipka nebo jiné onemocnění), nabízíme Vám plošnou dezinfekci prostor. Ochráníte tak všechny, kteří se v prostorech pohybují – žáky, kolegy, rodinu a také sebe. Jak dezinfekce místností probíhá a jak se dále chránit před nákazou?

Rizikové prostory

Dezinfekce veřejných prostor(Foto: Anna Shvets, Pexels)

Vyšší riziko nákazy představují místa, na kterých se schází nebo střídá velké množství lidí – MHD, mateřské školky, základní, střední i vysoké školy, kanceláře, úřady, sklady, nákupní centra ale i rodinné domy. Dezinfekce místností se provádí buď preventivně, nebo po výskytu nakažené osoby. V momentální situaci pandemie koronaviru doporučujeme zdravotním hrozbám předcházet a dezinfikovat tyto objekty preventivně. Po uvolnění restriktivních opatření české vlády se nejspíše vrátí do lavic někteří žáci, kteří si mohou nákazu snadno předat. Za velmi rizikové tak považujeme hlavně fungující mateřské školky a případně i základní školy. Dezinfekci školy můžete nejrychleji objednat zde – přijedeme do 24 hodin a v podstatě ihned po aplikaci přípravku technologií UVL můžete prostory opět využívat.

 

Mnoho infekčních respiračních onemocnění, mezi které patří i koronavirus COVID-19, se přenáší kapénkovou infekcí vzduchem. Pokud nakažený kýchne, vyletí z jeho úst a nosu aerosol, který ulpí na všem v dosahu. Člověk kýchá rychlostí 160 km/h a infekčními kapénkami pokryje povrchy do vzdálenosti 7,5 metru. Infekce se navíc může předat nejenom kýchnutím, ale i dotykem. Stačí stát v blízkosti infikovaného nebo na potřísněné povrchy sáhnout a můžete se rychle nakazit i vy.

 

Různé viry odolávají povrchu mimo tělo různě dlouho. Například virus chřipky přežije na vzduchu při optimálních podmínkách až 48 hodin. U koronaviru se tento parametr teprve zkoumá, povrchy však určitě zůstanou infikované v řádu hodin až dní. Proto se doporučuje rizikové objekty pravidelně dezinfikovat.

 

Profesionální dezinfekce probíhá rychle a zaručí vám 100% hygienu. Aerosolová technologie UVL likviduje veškeré mikroorganismy i na skrytých místech, pronikne dokonce i potahy a koberci. Okamžitě po jejím zaschnutí je bezpečné prostory opět využívat. Na venkovních plochách lze využít i smáčivý postřik, který taktéž ničí nebezpečné viry, bakterie, plísně i houby.

 

Jak snížit riziko nákazy v rizikových objektech?

V rizikových prostorech zvyšte frekvenci úklidu na aspoň 1× denně. Vždy se při úklidu chraňte brýlemi, gumovými rukavicemi a rouškou. Otírejte exponované povrchy dezinfekčním přípravkem – a to zejména:

  • kliky,
  • dveře,
  • stoly,
  • výtahy a jejich tlačítka,
  • vypínače,
  • madla,
  • kuchyňky
  • a umývejte i společné toalety.

Chránit se můžete i individuálně. Dbejte na zvýšenou hygienu, myjte si pečlivě ruce a používejte dezinfekční gel. Omezte pohyb v rizikových objektech, dodržujte odstup 2 metry a noste roušku přes nos i ústa. Smrkejte jen do jednorázových kapesníčků, které ihned po použití vyhodíte a nesahejte si zbytečně na obličej.

 

Více informací k dezinfekci veřejných prostor naleznete také ZDE.

 

ZZgroup poskytuje komplexní ochranu před škůdci, monitoring výskytu škůdců, služby deratizace, dezinfekce, dezinsekce, hubení vos a vosích hnízd a ochranu budov proti ptactvu. Dále vyklízení půdních a sklepních prostor včetně dezodorizace a úklidových služeb.Pomůžeme vám s vyhubením jakéhokoliv škůdce jako jsou myši, potkani, krysy, štěnice, švábi, mravenci, blechy, vosy, sršně, octomilky, moly a další.