7.9.2020
Foto: Simon Kuznetsov, Unsplash

Pro někoho roztomilé zvíře, pro jiného hotová pohroma a vážné zdravotní komplikace. Chlupatí hlodavci se často vyskytují u lidských obydlí, kde se jim dobře žije a snadno seženou potravu. Na jaké škůdce byste si měli dát pozor a proč nepodlehnout roztomilému myšímu pohledu?

 

Zbavte svůj dům nebezpečných návštěvníků

Deratizací označujeme činnost, jejímž výsledkem je zbavení domu, bytu, skladu či dalších prostor nebezpečných hlodavců. Ti mohou kromě poničení vybavení i stavebních součástí domu ohrozit i vaše zdraví. Deratizace se provádí:

  • mechanicky (pasti),
  • chemicky (jedy)
  • nebo biologicky (přirozeným nepřítelem – např. kočkou – či rozšířením pro hlodavce likvidační choroby).

 

Jaké druhy hlodavců s námi žijí nejčastěji a jaká rizika přináší?

Správný druh hlodavce, který ničí a infikuje váš majetek, se pozná podle jeho trusu a podle dalších pobytových znaků. V přehledu níže představujeme ty nejobvyklejší hlodavčí druhy domácích škůdců.

  • Potkan za sebou nechává asi 2cm oválný a světlejší trus. Okusuje potraviny i stavební součásti (izolace, elektrorozvody aj.) a přenáší nebezpečné choroby. Žitím s potkany se vystavujete riziku Weilovy žloutenky, toxoplasmózy, leptospirozy, moru, tularemie či listeriozy a dalších nemocí. Všechny mají velmi nepříjemný průběh a některé i tragické následky.
  • Myš domácí poznáte podle maximálně 8mm černého tvrdého trusu. Kromě zápachu a poničení potravin i prádla s sebou přináší riziko nákazy leptospirozou, salmonelozou či tularemií. Horečnatá a průjmová onemocnění tohoto typu mohou vést i k závažným zdravotním komplikacím.
  • Hraboš polní má zelenavý a asi 8mm dlouhý trus. Vytváří nory poblíž místa krmení. Způsobuje zejména škody v zemědělství a na zahrádkách – okusuje, podhrabává, a navíc přenáší, podobně jako jeho příbuzní, nebezpečné choroby.
Hraboši se klidně zabydlí i ve svodu dešťové vody, připomíná jim noru. Foto: ZZgroup.cz

Zlikvidujte hlodavce účinně s pomocí profesionálů

Bojujete s hlodavci a stále se vám nedaří zvítězit? Postupy odborníků jsou mnohem efektivnější než pastička se salámem a dokážou vás zbavit návštěvy hlodavců rychle a bez námahy. Zavolejte nám, přijedeme diskrétně do 24 hodin a podle druhu zvolíme ideální řešení vašeho problému. Jak probíhá deratizační zásah naší firmou si můžete přečíst zde.

 

Pondělí - Neděle

ZZgroup poskytuje komplexní ochranu před škůdci, monitoring výskytu škůdců, služby deratizace, dezinfekce, dezinsekce, hubení vos a vosích hnízd a ochranu budov proti ptactvu. Dále vyklízení půdních a sklepních prostor včetně dezodorizace a úklidových služeb.Pomůžeme vám s vyhubením jakéhokoliv škůdce jako jsou myši, potkani, krysy, štěnice, švábi, mravenci, blechy, vosy, sršně, octomilky, moly a další.