13.7.2020
Foto: Gilles San Martin Wikimedia Commons

Pokud vás v domácnosti trápí obtížný hmyz, přinášíme vám rady, které vám pomohou škůdce odpudit. Účinnost popsaných opatření je oproti profesionálním přípravkům na hubení hmyzu sice nižší, zato je zvládnete svépomocí. Vyzkoušejte některé z našich přírodních odpuzovačů.

Babské rady: Jak na mravence.

Nejčastěji je potkáte v kuchyni, ale zbavit se jich není vůbec jednoduché. Babské rady na mravence radí posypání pachových cestiček výrazně aromatickými prostředky, které mravence zmatou (např. hřebíček, skořice, kávová sedlina, zubní pasta, octová voda, ústní voda). Pomáhá prý i směs droždí a cukru položená na „mravenčí dálnici“ – po jejím požití hmyz uhyne.

 

Tip odborníka: Mravenci se svépomocí hubí opravdu obtížně. Uvedené rady vám mohou pomoci s jejich výskytem v bytě, nezlikvidujete však celé hnízdo. Abyste byla vaše dezinsekce mravenců maximálně účinná, neobejdete se bez odborníků.

 

Babské rady: Jak se zbavit štěnic.

Štěnice jsou opravdu odolní spolubydlící a hned tak něco na ně nefunguje. Nejspíše nepochodíte ani s přípravky z drogerie, na které jsou štěnice často rezistentní. Můžete je však zkusit odpudit aromatickými bylinkami (máta, ploštičník, tabák, konopí) či zabojovat terpentýnem nebo křemelinovým prachem, který hmyz vysušuje.

 

Tip odborníka: Štěnice nejspíše svépomocí nevyhubíte. I při odborném zásahu vysoce efektivními postřiky je nutné proces opakovat – funguje pouze na dospělé jedince. Hnízdo štěnic je často skryté, plné tisíců nebezpečných krev sajících tvorů. Pokud máte doma štěnice, neváhejte se nám co nejdříve ozvat, přijedeme diskrétně do 24 hodin.

 

Babské rady: Jak na komáry.

Otravní komáři umí pít krev. Odežeňte je pomocí aromatických bylinek (levandule, máta, meduňka, rozmarýn, jalovec, šalvěj, libeček nebo tymián) či koření a dalších voňavých pomocníků (citronela, skořice, česnek). Přírodní repelenty umístěte na okno, čerstvé, nebo sušené. Pomůže i miska s kokosovým olejem a levandulovým extraktem nebo aromalampa s pár kapkami intenzivně vonícího oleje.

 

Babské rady: Jak na šváby.

Švábi dokážou jednoho vyděsit – přežijí skoro vše, včetně ztráty vlastní hlavy. Jejich odolnost je na jednu stranu fascinující, na druhou vám přidělá vrásky, pokud se s nimi doma setkáte. Abyste je vyhubili, doporučují babské rady 100% kyselinu boritou smíchanou s vařeným žloutkem a cukrem. Ze směsi vytvořené kuličky položte na místa výskytu. Důrazně upozorňujeme, že kyselina boritá může být velmi nebezpečná pro děti a domácí mazíčky!

 

Tip odborníka: I když může být tento postup částečně účinný, může vám způsobit velké komplikace. Efektivnější, komplexnější, a hlavně bezpečnější řešení je odborná deratizace a dezinsekce, která vašim dětem ani mazlíčkům neublíží.

ZZgroup poskytuje komplexní ochranu před škůdci, monitoring výskytu škůdců, služby deratizace, dezinfekce, dezinsekce, hubení vos a vosích hnízd a ochranu budov proti ptactvu. Dále vyklízení půdních a sklepních prostor včetně dezodorizace a úklidových služeb.Pomůžeme vám s vyhubením jakéhokoliv škůdce jako jsou myši, potkani, krysy, štěnice, švábi, mravenci, blechy, vosy, sršně, octomilky, moly a další.